Espumisan krople doustne 30ml

Espumisan krople doustne 30ml

Cena:
16,59 zł

Preparat łagodzi wzdęcia i ułatwia usuwanie nadmiaru gazu 

Ilość

Postać leku: Krople
--------------------
Dawka: 40 mg/ml
--------------------
Opakowanie: Buteleczka 30 ml
--------------------
Skład: Symetykon 40 mg oraz substancje pomocnicze: hydroksypropyloceluloza, kwas sorbowy, cyklaminian sodu, sól sodowa sacharyny, aromat bananowy, woda oczyszczona
--------------------
Działanie: Substancją aktywną w leku Espumisan jest symetykon - powierzchniowo czynny polidimetylosiloksan. Właściwości jego polegają na zmniejszeniu napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu, zawartych w pokarmie i błonie śluzowej przewodu pokarmowego, co prowadzi do rozpadu tych pęcherzyków. Uwolnione na tej drodze gazy mogą być wchłanianie przez ściany jelit bądź usuwane w wyniku ruchów perystaltycznych. Symetykon nie wchłania się z przewodu pokarmowego po podaniu doustnym i jest wydalany w postaci niezmienionej. 
--------------------
Wskazania: W leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, takich jak, np.: wzdęcia i kolka niemowlęca. Wspomagająco w niemowlęcych kolkach jelitowych u niemowląt powyżej 1 miesiąca życia. Wspomagająco w przygotowaniu pacjentów do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii. Jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego w zatruciach środkami powierzchniowo-czynnymi (detergentami).
--------------------
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną - symetykon lub na którąkolwiek z pozostałych substancji pomocniczych leku. U niemowląt w 1 miesiącu życia.
--------------------
Ostrzeżenia:
--------------------
Dawkowanie: Przed użyciem wstrząsnąć. Espumisan krople może być przyjmowany bezpośrednio przed, w trakcie lub po posiłku, w razie konieczności, również przed snem. 
* Niemowlęta powyżej 1 miesiąca życia: 1 ml-2 ml (20-40 kropel), co odpowiada 40 - 80 mg symetykonu, na dobę w 2 (2 razy na dobę po 10 - 20 kropel) do 4 (4 razy na dobę po 5 - 10 kropel) dawkach podzielonych; całkowita dawka dobowa nie większa niż 80 mg; Lek Espumisan krople należy dodać do butelki z mlekiem lub podać na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią. 
* Dzieci od 1 do 6 lat: 1 ml (20 kropel), co odpowiada 40 mg symetykonu, 3 do 5 razy na dobę. 
* Dzieci od 6 do 14 lat: 1 ml-2 ml (20 - 40 kropel), co odpowiada 40 - 80 mg symetykonu, 3 do 5 razy na dobę. 
* Młodzież i dorośli: 2 ml (40 kropel), co odpowiada 80 mg symetykonu, 3 do 5 razy na dobę.

2744
99 produkty/ów
Nowy produkt